BetegséglélektanNot Only For Sexagenarians

A gyógyulás új útjai 2. rész

2020-03-24 17:33:24

„Nem vagyunk a genetikánk áldozatai”

Bruce Lipton

Folytassuk kalandozásainkat az új típusú gyógyulások világában! Legyünk nyitottak! Ne döntsük el előre, hogy csak a nyugati orvoslásban hiszünk, amely főleg a testre, annak egyes szerveire koncentrál, hiszen több ezer éves kultúrák pl. a kínai vagy az indiai másként, a teljes emberre tekint. És ezen a nyomvonalon haladva a modern tudomány nagyon érdekes felfedezéseket tett.

Dr. Bruce Lipton génkutató kutatásai során meglepő eredményre jutott: nem a gének határoznak meg bennünket! A sejtek nincsenek kapcsolatban a környezettel, az elme az, amely értelmezi a környezetet. Az elme két részből áll: a tudatos, gondolkodó részből, mely kreatív, nemcsak ingerválaszokkal reagál a környezetre, és a tudat alatti részből, mely, mint egy lemezjátszó visszajátsza a múlt történéseit, a beidegződéseket, a tanult reagálásokat, így nagyrészt viselkedésünk automatikus válaszokból áll.

A gondolkodás, - akár a legegyszerűbb is pl. mit vegyek fel? – lefoglalja a tudatos elmét, ilyenkor robotpilótaként a tudat alatti elme veszi át az uralmat, és 70%-ban negatív programjait hívja be. Így az életem nincs az ellenőrzésem alatt.

A gondolatok megváltoztatásával megváltozik a sejt is: ha pl. a félelem, stressz vesz erőt rajtunk – a sejtjeink növekedése gátolva van, immunrendszerünk romlik, mert minden energia a védekezésbe megy. Ha a sejtek növekedése hosszabb időre leáll, betegek leszünk. A sokat emlegetett placebo hatás, melyet a nyugati orvoslás mélységesen lenéz, amikor elhiszem, hogy meg tudok gyógyulni a szervezet öngyógyító képességét aktiválja. A diagnózist bízzuk az orvosra, de ne mondjunk le arról, hogy a prognózist magunk állítsuk fel – gondolatainkkal és életmód-változtatással. Ha az agy a negatív diagnózist nem manifesztálja, a szervezet nem alakítja káros vegyületté. Az élet iránti hála, elismerés, szolgálat érzése a stresszt szeretetre cseréli és elindítja a növekedést a szervezetben.

Deepak Chopra alternatív gyógyász, több sikeres könyv szerzője vallja, hogy a test önszabályozó, képes meggyógyulni. Mintegy 5%-ban játszanak mindössze szerepet a gének az egyes embereknél tapasztalható génhiba következtében. A hajlamok, az hogyan éljük meg tapasztalatainkat a világ történéseiről – ez válthatja ki a betegséget. Bruce Lipton kutatásait elismerve arra a meggyőződésre jutott, hogy a korlátozó hiedelmeink a tudatalattinkban, ahogyan ő nevezi „más emberek újrahasznosított gondolatai” azt idézik elő, hogy 99%-ban biorobotok vagyunk. Pedig nem ezért jöttünk a világra! A „Ki vagyok?”, „Mit is akarok”, a „Miért vagyok hálás”, „”Mik a céljaim?” kérdéseket fel kell tenni magunknak. Önmagunk hiedelmeit kutatni kell, mert a hiedelmeink bizonytalanságaink leplei. Erre a kutatásra, önfelfedezésre legjobb a meditáció. Mindig gondoljunk arra, hogy a test mindig mozgásban van, újjászületik, pl. 5 naponta új sejtek keletkeznek a gyomorban, 30 naponta megújul a bőrünk, sőt 3 havonta a csontvázunk is, a DNS sejtjei pedig 6 hetente cserélődnek! Egy év alatt a test 98%-a megújul, de a memória miatt emlékeznek a sejtek a korábbi történésekre.

Deepak Chopra hisz abban, hogy „a siker nemcsak az anyagi gazdagságból áll: a jó egészséget, az erőt, az életkedvet, a kapcsolatok kiteljesítését, a teremtő szabadságot, az érzelmi és lelki kiegyensúlyozottságot,a jó közérzetet és a gondolatvilág békéjét is magában foglalja.”

Ezt szem előtt tartva a súlyos betegségnél csak a diagnózist fogadjuk el, hiszen miért ne választhatnánk a legjobb esélyt, erre 95%-ban van lehetőségünk? Azt javasolja, hogy „tudj meg többet a betegségedről, mint az orvosod! Vizsgálj meg mindent, ami az élet megtapasztalásához kell! Emelkedj felül a halálfélelmen!”

Anthony William gyógyító médium, aki több tízezer ember gyógyulását segítette, több könyvet szentel a fontosnak tartott egészségügyi kérdések tárgyalására. Az interjú során elmondta, hogy megérti a szkeptikusokat, mert ő is az volt korábban, és tudja, hogy a bizalommal van gondjuk, még nem tudják befogadni a másfajta megközelítést. A számos gyógyulás, amelyben segített, a bizonyíték.

Nagyon érdekes az a felfogás, amit az autoimmun betegségekről vall: a test nem támadja meg saját magát! Vannak rejtélyes betegségek, mint a Hashimoto, a Sclerosis multiplex, a Lyme kór, a Reumatoid artritis, az autizmus, ADHD – kiváltó okát még nem sikerült megtalálni, de az ok feltehetőleg az Epstein-Barr vírus, melynek 60 faja létezik. A méregtelenítéssel az e betegségek is visszafordíthatók. Tudnunk kell azonban, hogy mit kell eltávolítani magunkból. Van, aki nehézfémekkel terhelt, van, aki bizonyos ételekre allergiás, van, aki dehidratált. Pl. a béltraktusban keletkezett gyulladást a glutén és tejtermékek kiiktatásával tudjuk orvosolni. A napi 500 ml tiszta zellerlé 1 hónapos fogyasztása kiváló eredményt hoz. A fruktóz fekete áfonyából, almából, mangóból, banánból igen fontos, mert a fruktóz fitokémiai vegyületekhez, antioxidánsokhoz kötődik. Az Epstein-Barr vírus által okozott gyulladás esetén kerülendő: tojás, tejtermékek, kukorica, repceolaj, glutén.

A másik probléma lehet: a cinkhiány. Megfelelő B12 vitamin ( adenozilkobalamin) szedése ajánlott. A vadon termő fekete áfonya, a káposzta, a hagyma, mogyoróhagyma, a spenót hatékonyabb, mint a probiotikus készítmények, mert a csípőbélbe jutva B12 előállításban segítenek.

Fontos tudnunk: a krónikus betegségekre örökletes érzékenység lehet, de nem a gének az okai!  A meditáció, a kevés stressz, a jó táplálék helyrehozza az immunrendszert. A gém-mutáció csak kb. 2%-ban lehet ok pl. születési rendellenesség esetén.

Legközelebb a csodálatos gyógyulások tapasztalataiból okulunk.

Már amikor elképzeljük magunkat meditálni ilyen szép, nyugodt környezetben, az is segíthet:


 öngyógyítás, gondolataink átprogramozása, placebo hatás


 

DrKónya Judit


Sixties.hu