AgyserkentésNot Only For Sexagenarians

Programozás Agykontrollal

2017-01-09 08:37:54

„Számtalan izgalmas forrás súg nekünk a múltból, csak meg kell találni, és megszólaltatni őket”

Csiffáry Gabriella

Az előzőekben megtanultunk kitakarítani negatív gondolatainkat és ellazulni alfában ahhoz, hogy hatni tudjunk az agyunkra, azaz programozzuk azt. A programozás gondolatokkal, szavakkal, képekkel történhet. A programozáshoz azért kell az ellazult alfa állapot, mert ilyenkor az agyunk 25-ször hatékonyabb, mint éber állapotban.

Az első lépés a vágyak, célok meghatározása pl. milyen változásokat szeretnék otthon, kedvenc időtöltésemben, ismerőseim között vagy önmagamban. Ezután fontossági sorrendet kell felállítani és beszámozni az elérendő célokat, és az elérés után haladni a listában tovább.

Az emberi kapcsolatok javítását, az egészség újbóli elérését, az önbizalom növelését, a félelem, szorongás legyőzését, bármilyen probléma megoldását az un. elmetükre-technika segítségével érheted el.

Az elmetükre - technika

  • Menj le a szintedre a 3-ról 1-re módszerrel!
  • Képzelj magad elé egy nagy, sötétkeretes tükröt! Képzeld el, ahogy a tükörben látod magadat a problémás helyzetben!
    (Ha másnak akarsz segíteni, vagy más személy is szerepel az ügyben, akkor őt is elképzelheted a tükörben, nemcsak magadat.) Vizsgáld meg alaposan ezt a helyzetet, hátha támad valami hasznos ötleted, gondolatod!
  • Miután alaposan áttanulmányoztad a problémát, töröld annak a képét, és told a tükröt kissé balra! Változtasd a tükör keretének színét fehérre, és lásd benne lelki szemeiddel, hogy elérted a célodat! Képzeld el a megoldást, azt, amire vágysz!
  • Ettől kezdve valahányszor erre az ügyre gondolsz, mindig a megoldást, a cél képét képzeld el!
    Azt, amit a fehér keretes tükörben alkottál! Mondd magadban: „Ezt szeretném, vagy valami ennél is jobbat. Az történjen, ami mindenki számára a legjobb!”

Dr. Domján szerint fontos, hogy úgy kell a célra gondolnunk, mintha már elértük volna. A pozitív képnek igen érzékletesnek kell lennie. A sötétkeretes képet egyetlen egyszer, a fehérkereteset sokszor el kell képzelni akár naponta többször is alfa állapotban. Ahányszor éber állapotban eszünkbe jut az „ügy”, a fehérkeretes képre éber állapotban is gondoljunk.

 Új szokás kialakítása

Ezt a technikát alkalmazhatjuk, ha egy új szokást akarunk kialakítani pl. el akarjuk kezdeni a rendszeres sportolást vagy egészséges táplálkozásra akarunk áttérni.

Lássuk hogyan!

Először a 3-ról 1-re módszert alkalmazzuk.

Elképzeljük egy fehér keretes tükörben boldog önmagunkat a kialakult új szokásunkkal. Ilyenkor mozifilmszerűen azokat az előnyöket kell elképzelnünk, amikkel az új szokás kialakítása jár. Mindennap egyszer el kell végeznünk ezt a „képzelődést” 30 napon át.

Segíti a megvalósulást, ha a rossz szokást papírra vetjük, majd kidobjuk a szemétbe. Le is rajzolhatjuk magunkat pl. karcsún, izmosan, életerősen, vidáman. Napközben magunkban mondogathatjuk is, hogy „szép és karcsú vagyok” vagy „csak az egészséges ételekre vágyom”.

Legközelebb még néhány technikával megismerkedünk.

Addig se felejtsük el, mondogatni magunknak: „Minden nappal, mindenképpen egyre jobbak leszünk.”



Egy lehetséges meditációs hely:


meditáció, agyprogramozás, agykontroll


 

DrKónya Judit


Sixties.hu