Kulturális ÉlvezetekNot Only For Sexagenarians

A siker szimpatikus útja

Sympatic way of success

2023-05-22 21:23:01

“A sikerhez vezető legrövidebb út az, amelyiken elindulsz”

Ronil Caine

 

Ki hinné, hogy lehet sikeres üzleti vállalkozást építeni jógával. Természetesen nem jóga gyakorlatokra gondolunk, bár - mint később látni fogjuk - a meditációkra hangsúlyt kell helyeznünk.
Hogy mi is az a Career Yoga? Kovács “Yurkov” Orsi világította azt meg az érdeklődők számára ingyenes, online előadásában.
Orsiról már írtam, mint sikeres stílustanácsadóról, de ez az oldala teljesen új számomra.
A buddhista főiskolán ismerkedett meg a buddhista közgazdaságtannal, melyre a Career Yoga épül.
Mielőtt a részletekbe bocsátkoznánk, fontos megemlítenünk a módszer kézzelfogható sikerességét. Ez abban mutatkozik meg, hogy 28 M HUF árbevételű vállalkozása 3 év alatt megháromszorozta jövedelmét, erre a szemléletmódra alapozva. Partnereivel megvizsgálták, hogy milyen szándék munkálkodik a vállalkozásban az ott dolgozók munkavégzése mögött, mennyire játszik szerepet a megélhetési kényszer, és mennyire az érdeklődés. A tudatosságot emelték az olyan vállalkozássá váláshoz ahol az ügyfelek harmóniába kerülése válik központi kérdéssé, természetesen nem lemondva a dolgozók jólétéről és jól-létéről sem. A kommunikáció ügyfélközpontúvá változott, az időmanagement hatékonyabb lett: kevesebb munkával több pénzt keresnek.
Jó hír az is, hogy ez a módszer mindenki számára sikereket hoz, legyen bármilyen életszakaszban, bármilyen foglalkozásban. A nézőpont váltás nemcsak pénztárcánk beltartalmát növelheti, hanem harmonikus személyiséget, tudatos életvezetést eredményez.A szemléletváltássak kiléphetünk a boldogságot akadályozó, kellemetlen, ismétlődő szituációkból, megtanuljuk az együttérzést és a mértékletességet.
Most már biztosan felcsigáztam olvasóim érdeklődését az iránt, hogy mi is ez a sikerorientált szemlélet, hogyan tudjuk életünk részévé tenni.
Buddhista közgazdaságtan

Schumacher filozófus 1973-ban a nyugati szemlélettől teljesen eltérően “Small is enough” ( A kevés is elegendő) c. művében így fogalmazta meg a nyugati szemléletű közgazdaságtan problematikáját: metafizikai vakságban szenvedünk, amikor minden létezőt, ideértve emberi kapcsolatainkat is pl. munka, barátság, párkapcsolat - a költség-haszon  elv alapján mérünk. Túlpörgetjük magunkat a túlfogyasztásért, a boldogságot nem személyes kapcsolatainkban, hanem tárgyak megszerzésében keressük. A buddhista közgazdaságtan nem veti meg a pénzt, de az emberi létet nem a fékevesztett hedonizmusra, az önző individualizmusra alapozza, hanem törekszik a jelenségek természetének megértésére, szerinte a jóllét a bölcsesség megvalósításának eredménye. ( Apichai Puntasen.)
Career Yoga

Böngésztem az interneten a Career Yoga mibenléte felől mielőtt megnéztem-hallgattam az előadást, és Laurel Donnellau, a Compassionate Leaders Circle alapítója 5 alapelvet jelölt meg: egyensúly ( testi, lelki, anyagi szabadság), támogatás ( kommunikáció), erő (természetes adottságok, kíváncsiság), rugalmasság (elengedés, nyitottság) és az igazítás( lelki munka):Orsi is hasonlóképpen építi fel módszertanát.
A Career Yoga nem a bevételre fókuszál, hanem elsősorban a tudatosságra és a személyes erőre.
Mi is az a személyes erő?
Ez a magunkban rejlő megrendíthetetlen magabiztosságot takarja. Az ezzel rendelkező személy nem aggódik a pénz miatt sem, mert tudja, hogy meg tudja teremteni. Tisztában van azzal, hogy a birtokában lévő tudás érték, és meri is elkérni ennek az árát.
Ez az önbizalom gyakorlással, mozgásal, stílussal, életmóddal emelhető. Aki békében, harmóniában van magával és összeköttetésben van a környezetével ( harmonié), nem ítélkezik,és törekszik arra, hogy nap mint nap saját magánál mindig egy apróbb lépéssel jobb legyen. A rendszeres meditáció segít az erősebb intuíció kialakításában és az arany középút megtalálásában. Ha mindezt elsajátítod, nem tudod túlvállalni magadat, tudsz nemet mondani, azaz meghúzod a határaidat, nem vezérel a továbbikban a megfelelési kényszer.Az ilyen ember környezetében jó lenni, mert nem fél bátornak lenni.
Orsi hangsúlyozta: Az utat egyénileg kell bejárni, de a módszertan sokat segít ebben.
Egy online , előfizetéses Career Yoga Clubot hozott létre, ahol a Career Yoga minden elemével mélységében lehet megismerkedni és online, valamint személyes eszmecserét is lehet folytatni. A Yurkov honlapon megtalálható minden részletes információ.
Nagyon szép kezdeményezés, szurkolunk a sikeréért!

Egy videó arról, hogyan is működik a személyes erő:




DrKónya Judit


Sixties.hu