BetegséglélektanNot Only For Sexagenarians

Csakragyógyítás

2017-01-12 18:24:45

Ha az ember a tao útján halad, ha követi az ég és a föld természetes folyamatait, könnyedén kézben tarthatja az egész világot.

Huaj-nan-ce

A különböző csakrákhoz, -melyekről szóltunk már „Mik azok a csakrák?”, valamint a „Csakra-tan 2” című, Betegséglélektan rovatban megjelent cikkeinkben - különböző szervek kapcsolódnak.

Liz Simpson: „Csakragyógyítás” c. könyve foglalkozik hormonrendszerünk klimax körüli és utáni életszakaszbeli problémáival.

Az igen szimpatikus megjelenésű, pozitív energiát sugárzó, 12 kötetes szerző ezen műve igen szemléletesen mutatja be a csakrák, mint energiamezők működését és kapcsolatukat a szervezetünk egyik legfontosabb szabályozó mechanizmusával, a belső elválasztású mirígyrendszerrel (endokrin rendszer), amelyek életfontosságú hormonokat állítanak elő.

Nézzük meg ezeket egyenként!

  • Gyökércsakra – mellékvesék

A mellékvesék – többek között – a zsírok, fehérjék, szénhidrátok lebontásához szükséges vegyületeket választják ki és a testnedvek sóháztartásáért felelős hormonokat. Ehhez a szervhez társítható az életösztönnel, túlélésel kapcsolatos adrenalin termelése.

  • Szakrális csakra – petefészek, herék

A férfi és női ivarszrvek által termelt mirigyek felelősek a beszédhangunk mélységéért és a testszőrzet mennyiségéért, szabályozzák a nemi érést és az utódnemzéshez szükséges peték és spermiumok itt termelődnek. A szajrális, másnéven hasi csakra „legfontosabb vonatkozása az egyén viszonya saját nemiségéhez, ill. az ezt szabályozó érzelmek kiegyensúlyozása.”

  • Napfonatcsakra (köldökcsakra) – hasnyálmirigy

Legfontosabb szerepe – a hatékony emésztéshez kapcsolódó vegyületek termelése mellett – a vércukor szintjének szabályozásában szerepet játszó inzulin termelés. Az adrenalin termeléssel is kapcsolatban áll – ez okozhatja a stresszhelyzetekben a gyomorremegést. Emellett a gyomorfekély kialakulása is ezen csakra hibás működésének következménye.

  • Szívcsakra – csecsemőmirigy

Növekedési hormon termelése mellett, a szervezet megtisztításához szükséges fehér vérsejtek kiválasztása, immunrendszerünk helyes működése – tartozik a csakra „felelősségi körébe.” Az autoimmun betegségek kialakulásában is szerepet játszik e csakra.

  • Torokcsakra – pajzsmirigy/mellékpajzsmirigy

Ezen szervek felelnek a vér kalcium szintjéért. E mirigyek a szellemi fejlődést is befolyásolják. „A torokcsakra szolgálja a racionális agyi megközelítésmód és a szív érzelmi megnyilvánulsai közötti egyensúly megteremtését.”

  • Homlokcsakra ( Harmadik-szem csakra) – agyalapi mirigy

A mirigy befolyásolja a növekedést, az anyagcserét és a test általános kémiáját. Innen származik a szülsé során az oxitocinhormon és a prolaktin (tejelválasztó) hormon. A szerző szerint „ilyenkor … a nők legtöbbjénél igen erőteljes az intuició, a megérzés képessége, különösen magzatjukat illetően.”

  •  Korona csakra – tobozmirigy

E mirigy termeli a pigmentsejtek összehúzódásához a melatonint és szabályozza „belső óránkat.” Kutatások folynak a melatonin öregedésgátló hatásairól. A tobozmirigy hat minden mirigyre, azok vezérlője. Descartes szerint: „a lélek lakhelye.”

Liz Simpson szerint a csakrák teljes rendszert alkotnak és „csak a teljes harmóniájuk teremti meg a tökéletes jóllét érzését.”

.Egy kis kedvcsinálóval zárom írásomat:


 

 

DrKónya Judit


Sixties.hu